www.trcure.com
image image

Web Tasarım

+90 545 105 25 55

Web Tasarım Konusunda
Detaylı Bilgi Almak İçin İletişime Geçebilirsiniz

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, ana hatları ile kişi ve kurumları, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya geldiği kaliteli bir çalışmadır. Web tasarımı nedir, denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görünen yüzü denilebilir.

Kimler Web Tasarım İşini Yapabilir?

  1. Pazarlama departmanlarında ya da ajanslarda tasarım alanında kariyer yapmak isteyen kişiler.
  2. Üniversite bitirip, kurumsal şirketlerin pazarlama alanlarında kurumsal imaj sağlayabilmek adına çalışmalar yaparak şirketin Pazar payı elde etmesi konusunda kilit çalışmaları yönlendirebilecek kişiler.
  3. Bilişim alanında çalışmakta olan, kaliteli görsel tasarımların önemini kavrayabilen, programlama bilgisine sahip ve web tabanlı yapmış olduğu yazılımların etkisini daha ileriye taşıyabilen kişiler.
  4. Görsel tasarım sektöründe kariyer sahibi olarak, internet ve elektronik ortamlardaki programlama konularında var olan bilgi açıklarını gidermeye çalışan kişiler.
  5. Bilgi ve becerisini uluslararası belgeler ile tescil edip, yurt içi ya da yurt dışı kariyer imkanlarına sahip olmak isteyen her bir kişi web tasarımcılığı yapabilir.

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Günümüzde kurumsal web sitelerinin önemi yadsınamaz. Aynı bir firmanın logosu, kartviziti ve diğer kurumsal kimlikleri gibi web siteleri de firmanın kimliğidir. Günümüzde oldukça önemli bir hale gelmesi kurumsal web tasarımı nedir sorusunu da gündeme getirmektedir. Bir firmanın kurumsal web tasarımı hazırlanırken firma hakkındaki bütün bilgileri çok iyi  anlamak gerekir. Firmanın duruşunu tam olarak yansıtabilmek adına birtakım ön çalışmalar yapılır ve eğer daha önce hazırlanmış web tasarımları varsa onlar da incelenir. Firma duruşunu net olarak belirtmek mi istemektedir yoksa daha yuvarlak hatları olan bir web tasarımı mı istiyordur. Yapılan bütün bu ön çalışmalar firmanın doğru anlaşılmasını sağlamak içindir.

Bir web sitesinin en önemli özelliği kullanıcının kolay ulaşabilir olmasıdır. Firmalar kurumsal web tasarım nedir sorusunu sorup en iyisini isterler. İyi bir web sitesi ama sayfadaki duruşunu bütün alt sayfalarda da sürdürmelidir. Kullanıcıların kafasını karıştırmamak adına bu çok önemlidir. Kullanıcı ana sayfada ulaştığı bir linke alt sayfalarda da ulaşabilmelidir. Web sitesinin navigasyon  uyumlu olması önemlidir. Sitenin rengi ve stili kullanıcıyı yormayacak şekilde tasarlanmalıdır. Menü isimleriyle kullanıcı doğru yönlendirilmelidir. Bunların hepsi çok önemlidir fakat hızlı çalışmayan bir web sitesi istenilen amaca ulaşamaz. Kurumsal web tasarımları günümüzde firmaların faaliyetlerini sürdürüp çok sayıda insana ulaşabilmesinin en önemli aracı haline gelmiştir. Bu nedenle firmaların iyi bir web tasarım ajansıyla çalışması avantajlarına olacaktır.

Web Tasarım Süreci

Araştırma

Fikir

Tasarım Geliştirme

Projeye Başlama

Web Tasarım Konusunda Merak Edilenler.

Web tasarım alanında size özel aksiyon alan ekibimizle tanışmak başlıca nedenlerden biri olabilir. Projenizdeki taleplerinizi sahiplenip doğruları ve yanlışları ayıran ve sizi doğruya yönlendirmekte ısrarcı olan çalışma prensibimiz bizim en büyük farkımız. Ayrıca web tasarım sektöründe gidişat trendlerini ileriye dönük ve farklı pencerelerden izleyen bakış açısına sahibiz.
Teknolojik açıdan gelişen bir dünyada kurumsal bir web sitesi sahibi olmak her türlü firmanın ihtiyacı olmaya başlamıştır. Çünkü artık müşterilerin çoğu internet üzerinden gelmektedir. Müşteriler iş birliği yapacağı firmayla ilk olarak internet üzerinde karşılaşmaktadır. Günümüzde kurumsal kimliklerini yansıtacak bir web sitesine sahip olmayan firmalar, internet üzerinden müşteri edinme fırsatını kaçırmakla beraber mevcut müşterilerini de kaybetme riskiyle karşı karşıyadır. Bunun sebebi, web sitesinin kurumsal bir firmanın en olmazsa olmaz unsurlarından biri olarak görülmeye başlamasıdır. Markasına değer veren bir firmanın web sitesi edinmemiş olması düşünülemez. Bu açıdan müşteriler de web sitesi olmayan firmaların kurumsallığını sorgulamaktadır.
Web tasarım ve diğer projelerinizde doğru teklifi almak için sizlere özel bir toplantı hazırlıyoruz. Ardından bu toplantının neticesinde ihtiyaç ve beklentileriniz doğrultusunda detaylı bilgilendirmeye sahip bir teklif dosyasını tarafınıza ulaştırıyoruz. Tüm adımlarda web tasarım süreçlerini ve projenizin değerlendirmesini detaylı bir şekilde yapıyoruz. Size özel teklifimiz için lütfen teklif formumuz ile bize hızlıca ulaşın.
Kendinize veya firmanıza özel web sitesi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişim‘e geçmeniz yeterli, bize bilgilerinizi ve telefon numaranızı yazdığınızda size hemen geri dönüş yapacağız.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin +90 545 105 25 55 Numaralı Telefonu Arayabilir veya Butona Tıklayarak İletişime Geçebilirsiniz

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Size Nasıl Yardmcı Olabiliriz?