www.trcure.com
image image

Sağlık Turizmi

+90 545 105 25 55

Sağlık Turizmi Danışmanlığı
Konusunda Detaylı Bilgi Almak İçin İletişime Geçebilirsiniz.

Türkiye, sağlık turizmi alanında gelişmeye devam eden yükselen bir değer. Sağlık turizmi yapmayı amaçlayan kliniklere sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetleriyle kliniklere yabancı hasta girişi sağlıyor, kliniğinizin yurt dışında tanınmasını döviz kazanmasını sağlıyoruz. Türkiye, sağlık turizmi alanında gelişmeye devam eden yükselen bir değer. Sağlık turizmi yapmayı amaçlayan kliniklere sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetleriyle kliniklere yabancı hasta girişi sağlıyor, kliniğinizin yurt dışında tanınmasını döviz kazanmasını sağlıyoruz.

Google’ın araştırmalarına göre, tüketicilerin % 89’u, sağlık problemlerini çözmek istediklerinde arama motoruna yöneliyor.

Sağlık Turizminde Dijital Pazarlama

Sağlık sektörünün dinamosu sağlık turizmi alanında birçok acente,hastane, doktor, poliklinik çalışmalar yürütüyor ve yurt dışındaki hastalara bulundukları ülkelerden çok daha uygun fiyatlara tedavi hizmetleri sunuyor. Dijital kanallar sayesinde İngiltere’deki bir diş hastasına tüm tedavi süreçleri ve fiyatları hakkında reklamlarınız ve web siteniz ile bilgi verebilir ve başvuru formu toplayabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz ülke, şehir, mahalle, İngilizce bilenler, İspanyolca konuşanlar, oradaki hastaneleri ziyaret edenler, direk diş hastalarını bile hedefleyebilirsiniz. Youtube videoları ile, Google aramalarında karşılarına çıkıp, Facebook, Instagram reklamları ile form toplayıp bu işlemleri milyonlarca hastaya uygulayabilir ve onları kendi tedavinize ikna edebilirsiniz.

Tüm bu süreçleri profesyonelce yöneten TR Cure  uzman ekibi sizlerin hastalara hangi tedavileri uyguladığınızı öğreniyor, satış ekibinize uygun hedef pazarlarınızı listeliyor, stratejik bir dijital pazarlama planı ile satış ekibinizin ve doktor kadronuzun büyüklüğüne uygun olarak talepleri size ulaştırıyor.

Devlet Teşvikleri

Sağlık turizmi için akreditasyonunuz varsa devlet teşviklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu teşviklerin Reklam ve tanıtım bütçesi, yönetimi ve tercüme konularında harcamalarınızın yüzde 70’ine kadar karşıladığından haberdar mıydınız? Ve hatta bu teşvikleri 1 yıl kadar geriye dönük olarak alabildiğinizi biliyor muydunuz? Bu teşviklerle sağlık turizmi alanında yaptığınız tanıtım çalışmalarında hızlı şekilde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Hasta profili,tedaviler, ülke bazlı hedefleme

Uzmanlığın sınıflandırılması ve hizmetlerin fiyatlandırılması. İşe öncelikle kliniğinizi sınıflandırarak başlarız. Hastalarınıza sunacağınız hizmetlerin hangi kalitede ve hangi ücret skalasında olacağını öğreniriz. Eğer mevcutta yabancı hasta ağırlıyorsanız, bu hastaların hangi ülkelerden geldiği ve hangi tedavileri uyguladığınız bizim için önemli.

Bu bilgiler ışığında hasta sayısını artırmak veya yeni pazarlara açılma stratejisini belirlemek mümkün. Satış ve hasta ilişkileri ekibinizin hangi dillerde destek verdiği dijital reklamları kurgularken en önemli rolü sahiplenmekte.

Dijital Reklam Kanalları: Google, Facebook, Instagram

Başarının yolu ince ayrıntılarına kadar planlanmış bir dijital pazarlama stratejisine sahip olmaktan geçiyor. Bu planlamayı yaparken kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinizi öğreniyor ve ilk günden itibaren çalışmalarımızı markalaşma sürecine katkı sağlayacak nitelikte ve nicelikte kurguluyoruz. Türkiye’nin sağlık turizmindeki büyük hedeflerini ve bu doğrultuda sağladığı teşvikleri, sağlayacağınız kaliteli hizmetler ile  sizi tüm dünyada tercih edilen bir kuruma dönüştürüyoruz.

TR Cure Danışmanlığın uzman ekibi, Google, Facebook, Instagram’dan gelen talepleri bir araya getirerek sizlere iletir. Satış ekibinizden aldığımız geri dönüşler ile daha kaliteli talepler almanızı sağlıyor, optimizasyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Sağlık Turizmi Danışmanlığı olarak;

İş Süreci

Araştırma

Fikir

Geliştirme

Başlatmak

Sağlık Turizmi Konusunda Merak Edilenler

Sağlık turizmi; insanların sağlıklarıyla ilgili olarak hem tedavi edici hem rehabilite edici hem de sağlığa faydalı hizmetler almak amacıyla yaşadıkları ülke dışında başka bir ülkeyi ziyaret etmesidir. Sağlık amaçlı seyahat eden turiste ise ‘sağlık turisti’ denilmektedir.
Sağlıklı yaşam için hizmet sunan her türlü turizm hareketi sağlık turizmi olarak kabul edilebilir ancak genel olarak sağlık turizmi çeşitleri 3 ana başlık altında toplanır; Tıp (Medikal) Turizmi: Kendi ülkesindeki tıp hizmetlerini yetersiz bulunması ya da farklı bir ülkede hastanede tedavi olmak, ameliyat olmak için yapılan turizm çeşididir. Termal Turizm: Bedensen sağlık, ruhsal dinlenme için yıllardır şifalı olduğu bilinen termal suların olduğu bölgelerde hizmet veren termal tesislerde rehabilitasyon ve dinlenme amacıyla yapılan turizm çeşididir. Yaşlı ve Engelli Turizmi: sosyal aktivitelerle birlikte uzun süreli konaklamaları; ileri yaşlar için gezi turları ve meşguliyet terapilerini; yaşlı bakım hizmetlerini; klinik otelde rehabilitasyon hizmetlerini; engelliler için özel bakım ve gezi turlarını kapsar. Hizmet yeri genel olarak klinik oteller, rekreasyon alanları, tatil köyleri ve bakım evleri olur.
Sağlık kuruluşları(hastane, muayenehane, poliklinik…) ve acenteler, sağlık turizmine devam edebilmeleri için Sağlık Bakanlığı'nın vereceği yetki belgesini almak zorundalar.

Sağlık Turizmi Danışmanlığı Konusunda Detaylı Bilgi Almak İçin İletişime Geçebilirsiniz.

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Size Nasıl Yardmcı Olabiliriz?