www.trcure.com
-About Us-

TR CURE Health Tourism & Digital Marketing Agency

2021 yılında Bodrum/ Muğla’da  kurulan Tr Cure Danışmanlık firması tüm Türkiye’de Sağlık Turizmi Danışmanlığı alanında hizmet vermektedir.  

Tr Cure Sağlık Turizmi Danışmanlık Firması olarak; alanında uzman olan profesyonel bir ekiple Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Alımı, Sağlık Turizmi Teşvikleri, Sağlık Turizmi Süreç Yönetim Danışmanlığı  ve Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama alanında kurumlarımızın ihtiyaçlarına çözümler üretiyoruz.

Sağlık Turizmi Hizmetlerimiz Kimleri  Kapsar ?

 1. Sağlık Kuruluşları ( Muayenehaneler, Tıp Merkezleri, Poliklinikler, Laboratuvarlar ve  Hastaneler)  

 2. Aracı Kuruluşlar (TÜRSAB’a bağlı Seyahat  Acenteleri)

3.  4 Yıldızlı Oteller 

-What We Do-

Services

01

Web Site Tasarımı

Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almanız için gereken şartları taşıyan dinamik ve kolay bir panel üzerinden yönetilebilir, mobil cihazlarla uyumlu ve kurumsal kimliğinizi yansıtan Web Sayfaları Tasarlıyoruz.

02

Health Tourism Consultancy

Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Alımı, Sağlık Turizmi Teşvikleri, Sağlık Turizmi Süreç Yönetim Danışmanlığı ve Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama alanında kurumlarımızın ihtiyaçlarına çözümler üretiyoruz.

03

Digital Marketing

Dijital pazarlama; E-posta ile pazarlama, Video pazarlama, Sosyal Medyada pazarlama, Kısa mesajlar (SMS ve MMS),İçerik pazarlama, SEO ve PPC (veya SEM), Web Sitesi Tasarımı ve Görüntülü Reklamcılık.

04

Social Media Management

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti Almanın Faydaları Hesaplarınız sosyal medya yönetimi ile, tek elden profesyonel biçimde idare edilir. Marka kimliğine uygun görsel tasarımlar dizayn edilir.

05

Google Adwors

Google Ads is a platform designed by Google to support advertisers to advertise using the wide range of the Google search engine - and other connected platforms.

06

GDPR Consultancy

Veri Matrisi Oluşturmak. Mevzuat çerçevesinde Veri Envanteri Oluşturulması. Verbis Kayıt İşlemlerinin Gerçekleştirilmesi Görsel Kimlik & İçerik Konsepti

- Health Tourism & Digital Marketing-

Health Tourism Consultancy

Curious Questions About Health Tourism

Health tourism is when people visit a country other than the country they live in in order to receive services that are both therapeutic, rehabilitative and beneficial to their health. Tourists travelling for health purposes are called 'health tourists'.
Sağlıklı yaşam için hizmet sunan her türlü turizm hareketi sağlık turizmi olarak kabul edilebilir ancak genel olarak sağlık turizmi çeşitleri 3 ana başlık altında toplanır; Tıp (Medikal) Turizmi: Kendi ülkesindeki tıp hizmetlerini yetersiz bulunması ya da farklı bir ülkede hastanede tedavi olmak, ameliyat olmak için yapılan turizm çeşididir. Termal Turizm: Bedensel sağlık, ruhsal dinlenme için yıllardır şifalı olduğu bilinen termal suların olduğu bölgelerde hizmet veren termal tesislerde rehabilitasyon ve dinlenme amacıyla yapılan turizm çeşididir. Yaşlı ve Engelli Turizmi: sosyal aktivitelerle birlikte uzun süreli konaklamaları; ileri yaşlar için gezi turları ve meşguliyet terapilerini; yaşlı bakım hizmetlerini; klinik otelde rehabilitasyon hizmetlerini; engelliler için özel bakım ve gezi turlarını kapsar. Hizmet yeri genel olarak klinik oteller, rekreasyon alanları, tatil köyleri ve bakım evleri olur.
Hastaların sağlık turizmi yapmaları için genel nedenlerini ise şöyle sıralayabiliriz: Kendi ülkesinde yüksek teknolojili sağlık hizmetleri ve profesyonel insan kaynaklarının azlığı veya yokluğu Uzun bekleme süresi Sağlık hizmetlerinin kendi ülkelerinde pahalı olması, aynı hizmeti başka ülkelerde daha hesaplı alabilecek olması Kaliteli sağlık hizmeti almak istemesi Kendi ülkesinde herhangi bir nedenden dolayı ameliyatının bilinmesini istememesi Sahip olduğu sağlık sigortasıyla ilgili sorunlarının olması, Kronik hastaların, yaşlıların ve engellilerin farklı bir ortamda tedavi olmak istemesi, Uyuşturucu ve farklı bağımlılıkları olan kişilerin farklı veya daha uygun ortamlarda olma istekleri, Tedaviyle birlikte tatil yapma isteği Ülkesinden farklı bir ülkenin iklim ve coğrafi özelliklerinden yararlanmak istemesi, (Ormanları, yaylaları olan, tarihi ve kültürü farklı ülkeleri görmek gibi) Termal tesislerin olduğu ülkelerde termal sularla buluşma isteği Kendi ülkesinde yüksek teknolojili sağlık hizmetleri ve profesyonel insan kaynaklarının azlığı veya yokluğu Uzun bekleme süresi Sağlık hizmetlerinin kendi ülkelerinde pahalı olması, aynı hizmeti başka ülkelerde daha hesaplı alabilecek olması Kaliteli sağlık hizmeti almak istemesi Kendi ülkesinde herhangi bir nedenden dolayı ameliyatının bilinmesini istememesi Sahip olduğu sağlık sigortasıyla ilgili sorunlarının olması, Kronik hastaların, yaşlıların ve engellilerin farklı bir ortamda tedavi olmak istemesi, Uyuşturucu ve farklı bağımlılıkları olan kişilerin farklı veya daha uygun ortamlarda olma istekleri, Tedaviyle birlikte tatil yapma isteği Ülkesinden farklı bir ülkenin iklim ve coğrafi özelliklerinden yararlanmak istemesi,
Sağlık turizmi yapılan ülkelerde yılın 12 ayı turizmin devam etmesine katkıda bulunur. Sağlık turizmi ile turist çeken ülkelerde normalde ekonomik değer taşımayan ama sağlığa yararlı tabii varlıkların ekonomik ürün niteliği kazanmasına ve bulunduğu bölgeye gelir katkısı sağlamış olur. Turistlerin yaptığı harcamalar gelir artışı sağlar. Ülkelerin dünya çapında imajlarına olumlu katkıda bulunur. Türkiye, coğrafi konumu, sağlık kuruluşları, eğitimli insan gücü, kaplıcaları ve doğal güzellikleriyle sağlık turizmi açısından oldukça elverişlidir. Hem tarihi ve kültürel zenginliği hem de sağlık alanındaki yetkinlik seviyesiyle Türkiye, dünyanın 10 gözde ülkesi arasında yer alıyor.
-Blog-

Digital Marketing & Health Tourism

What is Health Tourism Authorisation Certificate?
How to Buy?

You can contact us to get information about our Health Tourism, Digital Marketing & Web Design Services.

Blog

Things to Do to Reach the Target Audience on Social Media.

TR CURE
March 12, 20233 mins read
Blog

Health Tourism in Turkey

TR CURE
November 19, 20212 mins read
Blog

Health Tourism in Bodrum

TR CURE
November 18, 20213 mins read
Start Conversation
How Can We Help You?
Hello.
How can we help you?