www.trcure.com
image image

Bodrum’da Sağlık Turizmi

TR CURE
18 Kasım 20213 mins Read
Categories

Sağlık turizmi bütün dünyada gelişen ve rağbeti artan ve de turizm sezonunun ömrünü uzatması bakımından son derece önemli hale geldi.

2019’da 3 milyar dolar büyüklüğe ulaşan sağlık Turizmi hedefi araya giren pandemi koşullarından sonra  2023 için katlanarak artıyor.

GEREK TÜRKİYE’DE GEREKSE tüm dünyada ağırlıklı turizm türü klasik tatil turizmi anlayışına dayanan kitlesel turizmdir. Turizme ilişkin verilere göre, Türkiye’ye gelen yabancıların % 50’den fazlası tatil, dinlenme, gezme, görme amaçlıziyaretçilerden oluşmaktadır. Bu nedenle de Türkiye kendi olanaklarına ve kaynaklarına uygun seçenek turizm türleri oluşturmak ve bunları geliştirmek zorundadır. Klasik kitlesel turizmin en önemli ekonomik boyutu da harcama düzeyinin düşük olmasıdır.

Dünya’da ve Türkiye’de Sağlık Turizmi

Dünya genelinde sağlık turizmi açısından öne çıkan ülkelerin başında Hindistan, Tayland, Singapur, ABD, Malezya, Almanya, Meksika, Güney Afrika, Brezilya ve Kosta Rika gelmektedir. Medikal turizmde; Türkiye,  Panama, Brezilya, Malezya, Kostarika, Hindistan, Termal turizmde; Hindistan, Türkiye, Malezya ve Spa wellness turizminde ise; Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Bali, Maldivler başta gelen ülkeler arasındadır. Hindistan, medikal turizmin merkezi olarak kabul edilmektedir.

Bir kişinin başka bir ülkeye diş tedavisi, organ nakli gibi konularda sağlığını geri elde etmek amacıyla yaptığı seyahatlere medikal turizm denir.

Türkiye’nin sağlık turizminde yeni pazar fırsatları da söz konusudur. Dünya sağlık turizminde hem maliyet avantajı, hem gezme fırsatı, hem de kaliteli teknolojik altyapı sunan Türkiye, uluslararası hastaların tercihlerinin başında gelmektedir. Türkiye destinasyonlarının içinde turizm alanında en popüler destinasyon olan Bodrum birçok Avrupa ülkesine uçakla 2 saat mesafede bulunuyor. Güney ülkelerinin gelebileceği en yakın merkez olma özelliğinden dolayı giderek artan bir sağlık turizmi talebi bulunuyor.

Fiyatlar UK, AB ve ABD’nin çok altında olduğu  için özellikle son dönemde artan tedavi talepleri oluşmaktadır.

Bodrum’da sağlık Turizmi alanında hastalara sunabileceğimiz bir çok avantaja sahibiz.

• Doktor kalitesi çok yüksek
• Hastanelerin yatak kapasitesi yeni açılan kurumlar ile arttırılmaya çalışılıyor.
• Teknik donanımları üst düzeyde
• Hastaneler otel kadar konforlu
• Batı ile entegre ve akredite sağlık kurumlarının varlığı
• Özel hastanelerde tercüman hizmetinin bulunması
• Avrasya ülkelerine coğrafi olarak yakın olmamız
• Bölge ile sosyal, kültürel yakınlığa sahibiz.
• Tedavi olmayı ve ya rehabilite olmayı hedefleyen kitleye yönelik deniz,kum, güneş tatili  seçeneğinin çok ön planda olması.

Bu avantajları iyi değerlendirerek, iyi tanıtım yaparak, sağlık turizminin gelişerek Bodrum’da faaliyetlerin artması hem sezonun uzaması, hem de ciddi bir istihdam oluşturacaktır. Bodrum’da sağlık turizmine yönelik yapılacak yatırım ve çalışmalar, Dünyada ki 100 milyar dolarlık sağlık turizmi gelirlerinden ciddi bir pay almamızı sağlayacaktır.

Tr Cure Danışmanlık firması ile Sağlık Turizmi alanında çalışarak tüm hedeflerinize ulaşırsınız.

Detaylı bilgi için Hemen Arayın +90 545 105 25 55

Konuyla İlgili Yorumunuzu Bizimle Paylaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Size Nasıl Yardmcı Olabiliriz?